,

Оновлені договори та виплати до 400 тисяч гривень: які зміни очікують ЗСУ

Левієва Каріна

02.05.2026

В Україні готуються значні зміни у системі грошового забезпечення військовослужбовців, які можуть запрацювати вже з червня цього року. Йдеться про впровадження нового підходу до виплат для піхотних підрозділів, а також про перегляд принципів служби у Збройних силах України.

Реформа грошового забезпечення ЗСУ

Згідно з інформацією, що базується на заявах Президента України Володимира Зеленського, у квітні було погоджено основні напрямки реформи армії, а в травні відбувається фінальне узгодження всіх технічних деталей. Планується, що оновлення почнуть діяти вже у червні, коли очікуються і перші результати.

Одним із ключових аспектів реформи стане зміна системи матеріального стимулювання військових, зокрема для солдатів, сержантів та командирів. Основна ідея полягає у більш тісній залежності виплат від:

  • бойового досвіду;
  • успішного виконання завдань;
  • ролі військового безпосередньо на фронтовій лінії.

Окрім того, серед нововведень передбачено запровадження спеціальних контрактів для піхотних бійців — військових, які безпосередньо утримують та обороняють лінію фронту. За попередніми підрахунками, розмір виплат за такими контрактами коливатиметься в діапазоні від 250 до 400 тисяч гривень.

Також у рамках реформи розглядається:

  • оновлення методик комплектування підрозділів;
  • удосконалення управління особовим складом;
  • розширення можливостей контрактної служби.

Зазначені параметри змін найближчим часом будуть детально оприлюднені. Більше новин читайте на WWW.DMKD.DP.UA.

Автор

різне

Залишити коментар