, ,

З російського полону звільнили 300 військових і двох цивільних українців

Левієва Каріна

06.03.2026

Сьогодні, 6 березня, відбувся другий за останній період обмін військовополоненими. Із російської неволі було звільнено 300 військовослужбовців та двох цивільних громадян України.

Інформацію надав офіційний telegram-канал Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими.

Нагадаємо, що напередодні, 5 березня, з полону Російської Федерації було визволено 200 українських захисників.

Другий етап обміну є завершальним згідно з домовленостями, досягнутими в Женеві. В рамках цього повернення додому:

  • двоє цивільних осіб;
  • 300 військовослужбовців.

Структурна належність звільнених:

  1. представники Сухопутних військ;
  2. десантно-штурмових військ (ДШВ);
  3. Військово-Морських сил;
  4. Сил територіальної оборони (ТрО);
  5. Повітряних сил;
  6. Сил безпілотних систем;
  7. бійці Національної гвардії України;
  8. Державної прикордонної служби;
  9. Державної спеціальної служби транспорту.

Серед визволених оборонців, окрім солдатського й сержантського складу, є офіцери. Віковий розподіл полонених варіюється від 26 до 60 років.

Загалом додому повертаються українські військові, які брали участь у бойових діях на таких напрямках:

  • Донецькому;
  • Луганському;
  • Харківському;
  • Запорізькому;
  • Херсонському;

а також захисники, які брали участь в обороні Маріуполя.

Після повернення визволені воїни будуть направлені до медичних установ для проведення повного медичного обстеження, подальшого лікування та реабілітації. Вони отримають всі необхідні послуги, відповідні документи, а також передбачені грошові виплати.

Автор

різне

Залишити коментар