,

В Україні планують впровадити нові штрафи для водіїв електросамокатів

Левієва Каріна

04.06.2026

Нові штрафи та правила для водіїв електросамокатів

В Україні планують запровадити нові міри покарання для водіїв електросамокатів. Верховна Рада зареєструвала законопроєкт, який має на меті встановити чіткі правові норми щодо використання електросамокатів, моноколіс та інших засобів малого електротранспорту. Цей законодавчий акт передбачає впровадження системи відповідальності, яка включатиме, зокрема, виправні роботи та конфіскацію техніки.

Основні положення законопроєкту

  • Встановлення нових штрафів для водіїв електросамокатів, які порушують правила дорожнього руху.
  • Введення адміністративної відповідальності у вигляді виправних робіт.
  • Можливість конфіскації транспортних засобів у разі неодноразових або серйозних порушень.
  • Законодавче врегулювання використання моноколіс та інших засобів персонального електротранспорту.

Крім того, законопроєкт передбачає суттєве збільшення штрафних санкцій для інших учасників дорожнього руху, а саме:

  • Пішоходів, які порушують встановлені правила.
  • Велосипедистів, які нехтують нормами безпеки.

Таким чином, планується посилити контроль за дотриманням правил на дорогах не лише для водіїв електросамокатів, а й для інших категорій користувачів.

Орієнтовна дата запровадження нових правил залежатиме від термінів розгляду та ухвалення законопроєкту Верховною Радою. Після прийняття документа відповідні норми почнуть діяти, що дозволить впорядкувати використання малого електротранспорту на законодавчому рівні.

Законодавче врегулювання стане важливим кроком у забезпеченні безпеки на дорогах, адже останнім часом кількість користувачів електросамокатів та інших засобів персонального електротранспорту стрімко зростає. Запроваджуючи нові види покарань і збільшуючи штрафи, влада прагне стимулювати відповідальне ставлення до правил дорожнього руху серед усіх учасників.

Основні положення та нововведення

  1. Введення виправних робіт для порушників.
  2. Конфіскація електросамокатів при серйозних або повторних порушеннях.
  3. Законодавче визначення прав та обов’язків водіїв електросамокатів, моноколіс та інших засобів малого електротранспорту.
  4. Посилення штрафів для пішоходів і велосипедистів.

Відповідний законопроєкт покликаний створити комплексну систему регулювання, що забезпечить безпеку на дорогах та врегулює права і обов’язки всіх учасників руху, які користуються сучасними мобільними засобами пересування.

Автор

різне

Залишити коментар