, ,

У Кривому Розі винесли вирок учасникам справи про намір викрасти мідні дроти УЗ

Левієва Каріна

11.02.2026

У Кривому Розі Довгинцівський районний суд 6 лютого 2026 року виніс рішення у справі про спробу крадіжки мідних контактних проводів на залізничній колії в Донецькій області. Суд призначив штрафи двом обвинуваченим, а іншим двом — по 5 років позбавлення волі з іспитовим терміном.

Як зазначено у вироку, події розгорталися 20–21 жовтня 2025 року. За версією слідства, четверо чоловіків об’єдналися з метою викрасти контактний мідний провід на ділянці залізничної колії станції «Дружківка», де лінія була відключена від електроживлення. Для цього вони застосували генератор, болгарку та арматурні ножиці.

Матеріали справи свідчать, що під надземним пішохідним переходом підозрювані почали демонтаж контактних проводів, після чого намагалися порізати їх на частини. Однак їхні дії були припинені працівниками підрозділу «Слов’янська дистанція електропостачання» АТ «Укрзалізниця», які помітили незаконні дії. Загальна сума завданих збитків, зазначена у вироку, становить 121 290,37 гривень.

Суд кваліфікував ці дії як незакінчений замах на крадіжку, вчинений за попередньою змовою групою осіб в умовах воєнного стану (ч. 3 ст. 15, ч. 4 ст. 185 Кримінального кодексу України). Всі четверо обвинувачених визнали свою провину.

Рішення суду щодо покарання такі:

  1. Двоє обвинувачених отримали штрафи у розмірі 15 300 гривень кожному (900 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян) із застосуванням ст. 69 КК України.
  2. Ще двоє отримали по 5 років позбавлення волі, але були звільнені від відбування покарання з випробувальним терміном на 1 рік. Вони зобов’язані періодично з’являтися до органів пробації та повідомляти про зміну місця проживання, роботи або навчання.

Окрім цього, суд постановив стягнути процесуальні витрати на проведення експертиз у розмірі 45 461,40 гривень, які розділили порівну між обвинуваченими (по 11 365,35 гривень на кожного). Арешт на майно у справі скасували, частину речових доказів мають повернути законним власникам, іншу частину — знищити. Зрізані дроти повернуть потерпілому підрозділу «Укрзалізниці».

Автор

різне

Залишити коментар