,

Хто найактивніше працевлаштовує мешканців Дніпропетровщини

Левієва Каріна

04.05.2026

У Дніпропетровській області визначили найбільшого роботодавця — лідерські позиції вже традиційно утримує мережа супермаркетів АТБ. Ця компанія зберігає статус провідного роботодавця регіону та за минулий рік навіть злегка розширила чисельність персоналу.

Про це повідомляє видання WWW.DMKD.DP.UA, посилаючись на дані сервісу моніторингу реєстраційних відомостей українських підприємств і судових реєстрів — Опендатабот.

Згідно із зазначеною платформою, у мережі «АТБ-Маркет» на території Дніпропетровщини працюють 46 649 осіб. За рік чисельність працівників компанії зросла на 1,2%.

На загальноукраїнському рівні найбільшим роботодавцем залишається «Укрзалізниця» з кількістю персоналу, що майже досягає 170 тисяч осіб. Водночас упродовж року ця організація скоротила штат майже на 5%.

Лідери в інших регіонах

У різних областях України найчастіше лідируючими роботодавцями виступають крупні торгові мережі, промислові підприємства або компанії, що працюють в енергетичному секторі.

  • На Полтавщині найбільшим роботодавцем є торговельна мережа «Аврора», яка суттєво розширила чисельність працівників.
  • В Запорізькій області найбільшу кількість трудових ресурсів забезпечує металургійний комбінат «Запоріжсталь», хоча там зафіксовано зменшення штату.
  • У Київській області провідною залишається мережа супермаркетів «Фора», яка демонструє тенденцію до зростання.
  • У Вінницькому регіоні найбільшим роботодавцем є велике агропромислове підприємство «Вінницька птахофабрика».
  • На Волині новим лідером стала мережа автозаправних комплексів WOG, де відбулося значне збільшення чисельності персоналу, зокрема через об’єднання бізнес-структур.

У десяти регіонах країни найбільшими працедавцями виступають енергетичні компанії — регіональні обленерго, які підтримують стабільне функціонування критично важливої інфраструктури.

Раніше повідомлялося, що Дніпропетровська область ввійшла до трійки лідерів України за темпами приросту кількості фізичних осіб-підприємців (ФОП). Загалом по країні у першому кварталі 2026 року було відкрито на понад 11 тисяч ФОПів більше, ніж закрито.

Автор

різне

Залишити коментар