Последние материалы
Народний музей історії ПАТ «ДМК»
При працевлаштуванні на підприємство однією з ланок ланцюжка процедури прийому на роботу є обов'язкове відвідування Музею ДМК. Загальна ознайомлювальна екскурсія музеєм лаконічно розгортає перед відвідувачами картину створення, розвитку і сучасності Дніпровського металургійного комбінату – містоутворюючого підприємства, що перетворило наприкінці 19 століття середньостатистичне придніпровське село на Перлину Південної Металургії.
Музей історії трудової, бойової і революційної слави заводу було відкрито 17 квітня 1977 року. У 1979 році музею було присвоєно звання народного.
Будівля музею ДМК була зведена підприємством в 1899 році як Інженерний клуб – приміщення для культурного проведення часу службовців і керівників Дніпровського заводу. Після націоналізації заводу в 1918 році і аж до 1974 року, коли рішенням міської влади будівля колишнього Інженерного клубу знову була передана металургійному підприємству для створення в ній музею, в його приміщенні в різні роки розташовувалися Центральний клуб трудящих, міський Будинок піонерів і так далі.
У структурі Музею ДМК сьогодні:
· 4 експозиційні зали, центральний концертний зал, виставкова площа фойє у будівлі музею;
· Меморіальний комплекс пам'яті металургів-фронтовиків, загиблих у Великій Вітчизняній війні;
· Дзвін – пам'ятний знак металургам-чорнобильцям;
· перший в Україні технічний музей просто неба (три останніх об’єкта – на території біля музею);
· сторінка «Музей ДМК» (соціальна інтернет-мережа Фейсбук).
Діяльність Музею ДМК здійснюється за декількома напрямами:
· збереження історичної спадщини (матеріальних пам'яток і свідчень про трудові досягнення);
· просвітницька робота (декілька екскурсійних програм для різних аудиторій);
· дослідницька робота (збір і вивчення історичного матеріалу);
· популяризація ролі ДМК в історії міста;
· експозиційна робота (створення нових експозицій з використанням знайденої інформації).
Одним з масштабних довгострокових проектів, над якими працює колектив Музею ДМК, є проект «Трудові династії» – збір інформації і публікація матеріалів про спадкоємність поколінь металургів.
З 2018 року в Музеї ДМК ведеться активна робота з оновлення експозиційного наповнення залів і створення сучасного – у відповідності до вимог часу – закладу культури корпоративного рівня.
Усі заходи (екскурсії для металургів, жителів міста, школярів, гостей міста; концерти, лекції і так далі) в Музеї ДМК проводяться безкоштовно.