• Новости
  • О комбинате
  • Продукция
  • Для акционеров
  • Непрерывное совершенствование
  • Социальная сфера
  • Контакты
  • Реквизиты
  • Українська версія
  • Русская версия
  • English version

Последние материалы

03.08.2021 - 11:22
Збережу в серці любов колективу
29.07.2021 - 13:03
Наставництво – мій шлях до кар’єрного зростання
29.07.2021 - 13:06
Іменинники гарячого липня
Все
Главная

Академія доменника: освіта впродовж життя

О.Кондратенко, начальник бюро освітніх проектів УНтаРП

Щоб бути ефективними та не відставати від сучасних технологій, людям необхідно постійно поповнювати та розширювати свої знання.

У травні цього року на Дніпровському меткомбінаті стартувала Академія доменника – навчальний проект, який полягає у розвитку працівників за напрямком виробничої діяльності, дає змогу освоювати спеціальні технічні знання, нові технології та обладнання з метою підвищення продуктивності та ефективності праці.

Навчання тривало протягом восьми тижнів. Заняття проводилися з дублюванням у двох групах, щоб працівники, які роблять у зміну, мали можливість вибрати зручний для навчання день. До складу груп увійшли лінійні керівники (старші майстри виробництва з технології, майстри змін) доменного цеху та їх кадровий резерв (газівники доменної печі), а також фахівці аглодоменного відділу технологічного управління. Учасники Академії відновили в пам'яті теоретичні знання з чорної металургії та отримали нові, які дозволять поліпшити продуктивність роботи і підвищити конкурентоспроможність продукції, що випускається. Заняття проводили викладачі кафедри металургії чорних металів Дніпровського державного технічного університету – доценти, кандидати технічних наук Геннадій Юрійович Крячко, Микола Романович Руденко та Сергій Петрович Пантейков.

Перед початком навчання доменники пройшли вступне тестування, яке дозволило викладачам оцінити їх рівень компетентності і в залежності від неї зробити упор на тій чи іншій галузі знань.

Лекційний курс охопив широке коло питань – від теорії доменного процесу та процесів підготовки сировини до процесів горіння палива в горні доменної печі, а також:

  • механіку шихти газів;
  • теплообмін між газом і шихтовими матеріалами у доменній печі;
  • відновлювальні процеси в доменній печі;
  • утворення чавуну і шлаку в доменній печі;
  • заходи щодо стабілізації кремнію в чавуні;
  • аналіз розладнань ходу доменних печей і заходи з їх ліквідації;
  • традиційні методи інтенсифікації доменної плавки;
  • техніко-економічні показники доменної плавки.

Володимир Дєєв, начальник управління навчання та розвитку персоналу:

– У програмі Академії доменника, окрім суто технологічних тем, були розглянуті також інші напрямки, що тісно пов’язані з доменним виробництвом. Зокрема: екологічні аспекти, метрологічне забезпечення, собівартість чавуну, автоматизація процесів та IT-технології, пошук та аналіз причин відхилень показників, розробка коригувальних заходів із застосуванням інструментів LEAN, впровадження інвестиційних проектів тощо. Загалом завдяки навчанню в Академії слухачі отримали змогу значно розширити свій професійний світогляд.

Завершився навчальний процес у червні. Випускникам по закінченню курсу, що складався з десяти занять, та успішної здачі підсумкового іспиту вручили сертифікати Дніпровського меткомбінату та свідоцтво ДДТУ про підвищення кваліфікації.

– Під час навчання в Академії доменника кожен учасник зміг підвищити власний рівень професіоналізму, майстерності, отримати нові знання та закріпити ті, що мав раніше. Це дозволить нашим фахівцям у подальшому приймати вірні рішення на рівні лінійних керівників – адже вони йдуть шляхом професійного та кар’єрного зростання. І від цих рішень буде залежати щозмінна, щоденна стабільна робота доменного цеху, а отже, і всього підприємства, – сказав під час вручення сертифікатів заступник начальника доменного цеху з технології Олег Гапоненко.

Леонід БРЕЖНЄВ, провідний інженер аглодоменного відділу технологічного управління:

– Хочу подякувати адміністрації комбінату та управлінню навчання та розвитку персоналу за такі навчальні програми, що дозволяють підвищити нашу кваліфікацію, «підтягти» технологічні знання. Особисто я завдяки Академії доменника докладніше засвоїв технологічні процеси доменної плавки.

Приємним було спілкування з викладачами. Процес навчання складено досить цікаво – в режимі діалогу, шляхом вирішення певних задач. Ті 80 годин, що були присвячені навчанню, стали імпульсом для підвищення нашої кваліфікації та фаховості.  

Геннадій КРЯЧКО, доцент, к.т.н.:

– Металургійне виробництво постійно розвивається, впроваджуються нові системи і технології, тому кваліфікація фахівців повинна теж відповідати сучасним вимогам. Отримані у вузі знання потрібно оновлювати і закріплювати, і для тих, хто отримав освіту десять років тому, подібна Академія вкрай необхідна. Академія доменника – проект, націлений на об'єднання наукових, теоретичних знань і практичного досвіду. Ми намагалися будь-яку теоретичну викладку, формулу, виклад тієї чи іншої ідеї підкріпити практичним досвідом роботи доменних печей комбінату. Саме така мета була поставлена перед нами в ході навчання робітників-доменників ДМК: жорстка ув'язка теоретичних і технологічних основ доменного виробництва, які викладалися слухачам, з практикою роботи доменних печей ДМК.

 

 
 

Copyright© DMK 2009-2021