• Новости
  • О комбинате
  • Продукция
  • Для акционеров
  • Непрерывное совершенствование
  • Социальная сфера
  • Контакты
  • Реквизиты
  • Українська версія
  • Русская версия
  • English version

Последние материалы

03.08.2021 - 11:22
Збережу в серці любов колективу
29.07.2021 - 13:03
Наставництво – мій шлях до кар’єрного зростання
29.07.2021 - 13:06
Іменинники гарячого липня
Все
Главная

Економічно видаляємо сірку з чавуну

К.Ульянова

Досягти значної економії ресурсів підприємства – така основна мета програми СПП, що успішно функціонує на Дніпровському меткомбінаті. Талановиті фахівці продовжують ділитися своїми ідеями, безперервно вдосконалюючи виробничі процеси. Знову відзначилися металурги конвертерного цеху, які розробили програму зниження витрат флюідизованого вапна на УДЧ.

Установка десульфурації чавуну (УДЧ) – агрегат для позапічної обробки розплаву, де відбувається очищення металу від сірки безпосередньо перед подачею його в конвертер. Процес десульфурації здійснюється шляхом введення суміші флюідизованого вапна і гранульованого магнію в рідкий розплав. Сірка в металі вступає у хімічну реакцію з реагентом-десульфуратором, утворюючи нерозчинний сульфід, який підіймається на поверхню металу у вигляді шлаку. За технологією виробництва, десульфурація чавуну поділяється на три періоди.

У першому (режим моно-інжекції), згідно з умовою, закладеною в NPC (програми для розрахунку кількості необхідних матеріалів для обробки), витрачається 80 кг флюідизованого вапна, незалежно від вмісту сірки в чавуні.

У другому періоді обробки (режим спів-інжекції), окрім вапна, також витрачається і гранульований магній. Витрата флюідизованого вапна і гранульованого магнію розраховується програмою NPC в залежності від вихідного вмісту сірки в чавуні.

У третьому періоді (режим моно-інжекції) витрачається 60 кг флюідизованого вапна.

Сумарно в першому і третьому періоді на десульфурацію чавуну витрачається 140 кг флюідизованого вапна, незалежно від вихідного вмісту сірки в чавуні.

Режим моно-інжекції (1 і 3 періоди) застосовується для стабілізації подачі матеріалів в режимі спів-інжекції (2 період), а саме для створення попередньої «газопилової хмари» (1 період) і промивання сопла після виходу магнію (3 період).

Витрати флюідизованого вапна в 1 і 3 періоді встановлюються постачальником технології з десульфурації чавуну.

Ідейним натхненником змін у технології десульфурації чавуну став оператор поста керування УДЧ Артем Пономаренко, який запропонував збільшити робочий тиск азоту при проведенні режиму моноінжекціі в 1-му і 3-му періодах з 1,1 МПа до 1,6 МПа. Це дозволило скоротити витрату флюідизованого вапна під час десульфурації чавуну сумарно на 60-70 кг/обробку. Артем брав участь у 1 та 2 сезонах програми «Молоді лідери», обидва рази успішно діставшись фіналу, а сьогодні в своєму цеху подає цінні пропозиції з вдосконалення виробництва.

Артем ПОНОМАРЕНКО, оператор поста керування УДЧ:

– Ідея виникла у серпні минулого року, після чого була представлена на засіданні комітету з СПП, де керівництво комбінату прийняло її до впровадження. Випробування на УДЧ проводилися з вересня по грудень 2020 року і були завершені успішно, з отриманням значного економічного ефекту. Відповідальним за втілення ідеї в життя був назначений старший майстер виробництва Роман Костючик. За результатами проведеного СПП витрата флюідизованого вапна в питомих величинах скоротилася на 0,145 кг/тонну оброблюваного чавуну. У грошовому еквіваленті це близько 2,4 мільйона гривень на рік. 12 місяців ще не минуло, але ми вже отримали результати із значного зниження витрат на виробництво сталі. Наразі УДЧ успішно працює згідно з новими технологічними нормами.

 
 

Copyright© DMK 2009-2021