• Новости
  • О комбинате
  • Продукция
  • Для акционеров
  • Непрерывное совершенствование
  • Социальная сфера
  • Контакты
  • Реквизиты
  • Українська версія
  • Русская версия
  • English version

Последние материалы

03.08.2021 - 11:22
Збережу в серці любов колективу
29.07.2021 - 13:03
Наставництво – мій шлях до кар’єрного зростання
29.07.2021 - 13:06
Іменинники гарячого липня
Все
Главная

Ефективне управління процесом подачі холодного дуття на доменні печі

Ю.Чуприна, менеджер ВБВ ПЕУ

Надійне та ефективне функціонування доменної печі є критичною умовою для успішної і прибуткової роботи будь-якого металургійного комбінату. А надійна і налагоджена робота всіх ланок технологічного ланцюжка виробництва сталі забезпечує не тільки виконання зобов'язань і замовлень споживачів металургійної продукції, а й відіграє часом ключову роль у життєдіяльності і процвітанні кожного співробітника комбінату, всього міста, цілої галузі і, в кінцевому підсумку, – всієї країни.

Складно переоцінити значимість кожної ділянки підприємства в загальній великій системі виробництва, і поняття «допоміжний підрозділ» лише умовно описує нам ланку, яка пов'язує «початок» і «результат».

Яскравий тому приклад – теплоелектроцентраль. Для більшості звичайних жителів міста це слово асоціюється з теплими батареями і електрикою в наших будинках, і тільки працівники металургійного комбінату знають справжнє призначення даного структурного підрозділу в процесі виробництва сталі. Зупиниться ТЕЦ – стане доменна піч, зупиниться комбінат.

Доменні печі вимагають постійного припливу стисненого повітря – дуття, яке через под печі подається для процесу горіння. Якщо повітропоток завантаженої печі скоротиться навіть на короткий відрізок часу, розплавлений метал опуститься на под печі, впаде на розпечені фурми (пальники) і швидко затвердіє. В результаті доменна піч вийде з ладу, а комбінат, крім зриву виробництва і невиконання замовлення, втратить значні кошти на відновлення працездатності печі. Тому забезпечення холодним дуттям і є основним завданням ТЕЦ.

Для подачі холодного дуття в доменні печі використовуються турбоповітродувки (ТПД), що володіють можливістю нагнітання великої кількості стисненого повітря в межах заданого тиску.

Оскільки на ДМК використовується типова схема «один на один», тобто на одну доменну піч працює одна ТПД, а турбоповітродувки підбираються відповідно до обсягу доменної печі, то продуктивність цих агрегатів може варіюватися від 2000-4500 м³/хв і вище. Цей величезний обсяг досягається завдяки приводу від парових турбін, що використовують пар під високим (30 кгс/см²) тиском, який, в свою чергу, виробляється на котлах ТЕЦ. Через систему колекторів, повітропроводів і регулюючий (повітряно-розвантажувальний) клапан СНОРТ холодне дуття подається на повітронагрівачі для подальшого його використання в доменній печі. Клапан СНОТР служить для швидкого скидання деякої кількості дуття в атмосферу. Ситуації, в яких потрібне відкриття повітряно-розвантажувальних клапанів, варіюються від аварійних ситуацій, пов'язаних з перевищенням тиску, до виконання стандартних процедур, згідно з технологічною інструкцією. Цей, на перший погляд, простий механізм в дійсності «жива система», яка безпосередньо залежить від грамотної та злагодженої роботи як підрозділу ТЕЦ, так і доменного цеху, який виступає кінцевим споживачем дуття.

 

 

Сучасні ринкові відносини через високу конкуренцію вимагають ефективного підходу до виробництва кінцевого продукту на будь-якому його етапі. У таких жорстких умовах доводиться застосовувати не тільки передові технології, а й удосконалити наявні методи і процеси виробництва. Холодне дуття складає основну статтю енергетичних витрат у собівартості чавуну, тому ефективне його використання є основним завданням, поряд з максимальною продуктивністю, для персоналу доменного цеху. З метою оптимізації процесу використання холодного дуття і зниження  його втрат у лютому поточного року була створена робоча група, до складу якої увійшов технологічний персонал доменного цеху, теплоелектроцентралі та представники відділу безперервного вдосконалення. Спільними зусиллями було розроблено алгоритм виконання щодобового аналізу причин відхилень втрат холодного дуття, визначений регламентом взаємодії персоналу доменного цеху і ТЕЦ при подачі дуття на доменні печі, розроблена інструкція із взаємодії персоналу доменного цеху і ТЕЦ під час перекидання повітронагрівачів в форматі СОП. Також проводяться щотижневі наради, присвячені розробці додаткових заходів, спрямованих на зниження втрат дуття і, як наслідок, зниження собівартості чавуну.

Результатом роботи групи вже є зниження втрат дуття до 3% від попередніх періодів, без урахування роздувочних періодів після зупинок і стоянок доменних печей, а спільною метою є зниження втрат до рівня значень на споріднених підприємствах України.

 

 

 

 
 

Copyright© DMK 2009-2021