Последние материалы
ДМК інвестував 84 мільйони гривень у реконструкцію системи газоочистки обертової печі
К.Ульянова
У відділенні виробництва вапна конвертерного цеху проводиться реконструкція аспіраційної системи обертової печі №1 з метою зниження викидів вапняного пилу в навколишнє середовище. Паралельно проводиться капітальний ремонт агрегату.
Основне завдання реконструкції - заміна зношеного електрофільтру печі на рукавний фільтр. Дану частину робіт курирують фахівці управління капітального будівництва ДМК.
Сергій Ніколаєв, керівник інвестиційних проектів і програм УКБ:
- Мета реалізації проекту з модернізації печі - зниження концентрації шкідливих речовин у викидах до 50 мг / м³ і, як наслідок, зменшення екологічного навантаження на повітряний басейн. У ході модернізації старі коронующі (рос.коронирующие) і осаджувальні електроди фільтру будуть замінені на рукавний фільтр, також буде встановлено димосос більшої потужності.
Це рішення дозволить знизити вміст пилу в газах на виході з газоочисної установки печі незалежно від виду палива, яке використовуэться для виробництва вапна (газ або пиловугільне паливо), оскільки рукавний фільтр, на відміну від електрофільтру, дозволяє очищати гази від незгорілого зольного залишку при випалюванні вапна.
Генеральний підрядник даних робіт - ТОВ «Метком Інвест».
Крім масштабної реконструкції, в ході капремонту також проводяться роботи з заміни значних обсягів устаткування агрегату. Як повідомив заступник начальника конвертерного цеху з інжинірингу Михайло Аносов, відповідно до встановленого графіка проводяться роботи з заміни футеровки печі, а також нержавіючих металоконструкцій завантажувального вікна печі і колосників шахти охолоджувача. Намічено замінити електродвигун, що дозволить підвищити продуктивність печі, а також постаменти електродвигуна головного приводу, тиристорні перетворювачі живлення печі і управління швидкістю обертання. Щодо енергочастини, то ведуться роботи з заміни запірної арматури водоохолодження і подачі газів і пиловугільного палива.
Дані роботи виконують фірми-підрядники ТОВ «Індустріальні технології України», «Аттік» і «Будкомплект».
Інвестиції в модернізацію обертової печі №1 становлять 84 мільйони гривень, загальні витрати на капітальний ремонт перевищують 100 мільйонів. Ввести в експлуатацію обертову піч №1 планується в січні 2021 року.
Довідка: обертова піч №1 була введена в експлуатацію в 1982 році. Призначена для обробки сипучих матеріалів з метою подальшого отримання вапна для металургійного виробництва комбінату. Продуктивність обертової печі становить 16 тонн / год.