Последние материалы
Адаптація персоналу - у фокусі уваги!
Н.Холошенко, начальник управління підбору і комплектації персоналу
На Дніпровському металургійному комбінаті вже більше року успішно реалізується Програма «Адаптер», мета якої - надати допомогу прийнятим на комбінат працівникам максимально швидко адаптуватися до умов роботи, дізнатися особливості виробничого процесу і з найменшим дискомфортом влитися в колектив.
Покликані в цьому допомогти Адаптери - представники молодіжної організації підприємства або висококваліфіковані співробітники структурних підрозділів.
Всім відомо, що абсолютно кожен працівник - від практиканта до досвідченого фахівця - відчуває певний стрес на новому робочому місці. У цей момент і приходить на допомогу Адаптер.
Сьогодні на підприємстві 359 Адаптерів, які надають допомогу новачкам в рішенні побутових, адміністративних, соціально-трудових питань і відповідають за психологічну підтримку нового співробітника в перший день роботи, його знайомство з колективом.
Яскравим прикладом «безстресового вливання» в дружну сім'ю металургів став Ігор Мосьпан, який в жовтні минулого року був працевлаштований в електроенергоремонтний цех ремонтно-сервісного центру слюсарем-ремонтником 5 розряду.
- ДМК - великий комбінат, тут дуже багато нюансів, тонкощів, багато нового, чого не зустрінеш на інших підприємствах. І те, що, починаючи з першого дня роботи, мені в усьому допомагав Адаптер - дуже цінно. Я зв'язався з Денисом Носиком, майстром з ремонту обладнання ЕЕРЦ ремонтно-сервісного центру - моїм Адаптером: він пояснив мені маршрут слідування до цеху і детально ввів в курс справи. Завдяки йому я швидко освоївся в новому колективі і опанував професійні навички. Організаційних проблем у мене практично не виникало, тому що весь цей час зі мною спілкувався Адаптер, - говорить Ігор Мосьпан.
Співробітники HR-служби обов'язково контролюють процес адаптації. Для цього безпосередньо на робочих місцях зустрічаються з знову прийнятими працівниками по закінченню одного-двох місяців роботи. Як зустріли, які були складності, чи знайшли спільну мову з Адаптером і чи склалися відносини в колективі - ці та інші питання ретельно обговорюються під час так званих «теплих зустрічей», за підсумками яких удосконалюється процес адаптації співробітників в майбутньому.
- Не дивлячись на те, що програма «Адаптер» впроваджена на підприємстві вже понад рік тому, сьогодні вона залишається у фокусі уваги. Для HR-служби і керівників структурних підрозділів адаптація нових співробітників, особливо молодих фахівців, - пріоритетний напрямок, активний розвиток цієї програми в майбутньому, я впевнений, допоможе утримати персонал на підприємстві і підвищити рівень його залученості, - зазначив директор з персоналу ДМК Андрій Михалюк.
Денис НОСИК, майстер з ремонту обладнання ЕЕРЦ РСЦ, Адаптер:
- Я намагаюся до кожного знайти індивідуальний підхід: всі люди різні, а моє завдання - допомогти в роботі і створити такі умови, аби вони в подальшому стали постійними співробітниками меткомбінату, допомогти максимально швидко адаптувати на підприємстві і, звичайно ж, утримати їх на виробництві.