Последние материалы
03.08.2021 - 11:22
Збережу в серці любов колективу
29.07.2021 - 13:03
Наставництво – мій шлях до кар’єрного зростання
29.07.2021 - 13:06
Іменинники гарячого липня
На ДМК з робочим візитом побував Сергій Тарута

Л.Терєнтьєва
Народний депутат України, голова Ради директорів Корпорації «Індустріальний союз Донбасу» 7 травня побував з робочим візитом на Дніпровському металургійному комбінаті.
На зустрічі з керівниками структурних підрозділів підприємства за участю генерального директора ПАТ «Дніпровський меткомбінат» Олександра Подкоритова, представниками профспілкових організацій народний депутат спростував цілий ряд чуток і недостовірної інформації щодо майбутнього найбільшого підприємства Кам'янського.
- ДМК - це комбінат Корпорації «ІСД». Його власники не змінювалися з 2003 року. ІСД управляє комбінатом і призначає його менеджмент, зазначив Сергій Тарута. - Але існують проблеми у Корпорації, яка зараз переживає не найкращі часи і практично позбавлена керівництва.
Сергій Тарута пояснив, що генеральний директор «ІСД» знаходиться у в'язниці в Росії за підозрою в розтраті понад 1 мільярда доларів, закінчився термін довіреності виконавчого директора на право займати цю посаду. На звернення голови Ради директорів Корпорації «ІСД» до мажоритарних акціонерів про призначення керівництва реакції поки немає.
Говорячи про роботу Дніпровського меткомбінату, народний депутат нагадав, що завдяки домовленості з кредиторами в 2017 році після вимушеного простою підприємство відновило свою роботу. При цьому з Метінвестом, який до цього часу не отримав від ДМК нічого зі своїх боргів, є чітка домовленість: вони будуть вести себе по-партнерськи і не перешкоджати роботі комбінату.
Налагоджена поставка сировини дозволила наростити обсяги виробництва, і, як наслідок, підвищити зарплату металургам. За минулий рік вона зросла на 58%, з 1 квітня 2019 року - чергове підвищення на 20%.
В цей же час комбінат вкладає значні суми в капітальні ремонти та інвестпроекти - з моменту відновлення роботи ДМК на ці цілі спрямовано понад 1 мільярда гривень. Проведена серія капремонтів і модернізація обладнання дозволяють стабільно працювати і нарощувати обсяги продукції, що випускається, а також виконувати екологічну програму підприємства зі скорочення викидів в атмосферу.
- Я впевнений, що у ДМК є чітке майбутнє, комбінат більше не буде зупинятися, - запевнив Сергій Тарута. Він додав, що, як і раніше, буде докладати всіх зусиль для того, щоб кредитори з розумінням ставилися до існуючих на підприємстві проблем і продовжували співпрацювати. Шанс отримати свої борги назад є тільки в тому випадку, якщо підприємство продовжить свою роботу і буде виробляти продукцію.
Народний депутат і акціонер Корпорації «ІСД» сказав, що буде робити все можливе для того, щоб у людей була робота і гідна зарплата.
Випереджаючи питання із залу щодо чуток про можливе банкрутство ДМК, Сергій Тарута зазначив, що чутки можуть підігріватися штучно, це по-перше, і по-друге - «певні структури ведуть проти комбінату інформаційну війну». Але в самій процедурі банкрутства нічого страшного немає. Приклад - Алчевський меткомбінат, який двічі пережив цю процедуру, в результаті став одним із найуспішніших в Україні.
У народного депутата поцікавилися подальшою долею доменних печей, проданих ДКХЗ. Сергій Тарута відповів, що це тимчасове явище, своєрідна гарантія для коксохіму. Коли комбінат погасить борги, печі знову стануть власністю ДМК.
Генеральний директор Дніпровського меткомбінату Олександр Подкоритов додав, що ні про яке відчуження майна не йдеться, більше того, в цьому році заплановано капремонти доменних печей №№ 9 і 12.
- Я приїхав в Кам'янське, щоб зустрітися з трудовим колективом ДМК і офіційно, як народний депутат і акціонер підприємства, заявити - комбінат працюватиме, всі проблеми ми разом з кредиторами обов'язково вирішимо! - зазначив Сергій Тарута.
Головним досягненням останніх двох років генеральний директор ПАТ «Дніпровський меткомбінат» Олександр Подкоритов назвав запуск комбінату в роботу після вимушеного простою.
- Ми зуміли наростити обсяги виробництва, продовжуємо капітальні ремонти. Сьогодні підприємство здатне випускати 3 мільйони тонн сталі на рік, і це ще не межа. Головна наша цінність - це працівники підприємства. Ми підвищили заробітну плату за рік на 58%, в цьому році ще на 20%, тут теж підприємство набирає обертів і підвищує свою надійність. Ми взаємодіємо з міською владою. По-перше, підприємство на 40% забезпечує надходження до місцевого бюджету, і, безумовно, місто зацікавлене в стабільній роботі комбінату. Крім цього, у нас велика спільна з містом програма з розвитку інфраструктури та екологічна програма, і ми збираємося цю співпрацю продовжувати. На робочих зборах, оперативних нарадах я постійно говорю - у комбінату є майбутнє, і сьогодні це підтвердив наш гість, народний депутат України Сергій Тарута, - резюмував підсумки зустрічі генеральний директор ПАТ «Дніпровський меткомбінат» Олександр Подкоритов.